ارتکاب جرم در نیروهای مسلح نتایج زیان‌بارتری نسبت به جرم عموم افراد دارد

ارتکاب جرم در نیروهای مسلح نتایج زیان‌بارتری نسبت به جرم عموم افراد دارد

ارتکاب جرم در نیروهای مسلح نتایج زیان‌بارتری نسبت به جرم عموم افراد دارد
4 خرداد 1401, 15:56 / کد خبر:785570
رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور با تأکید بر اینکه با اقتدار و محکم با فرد مجرم در نیروی مسلح برخورد می‌شود، گفت: اگر نیروی مسلح از معیار منحرف‌ شده و مرتکب جرم شوند نتایج زیان‌بار آن جرم به‌مراتب بیشتر و بالاتر از جرم افراد عادی است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت‌الاسلام احمدرضا پورخاقان امروز چهارشنبه_ چهارم خردادماه _ در حاشیه مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان مرکزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رسالت اصلی سازمان قضائی نیروهای مسلح، صیانت از نیروهای مسلح کشور است، اظهار کرد: بیشتر امنیت کشور مرهون نیروهای نظامی و انتظامی مقتدر، معتقد و مکتبی و در رکاب مردم است و در نظام مقدس جمهوری اسلامی همه این ویژگی‌ها در نیروی مسلح مشاهده می‌شود.

وی افزود: در هر مکانی احتمال تهدید وجود دارد و دشمن به دنبال نفوذ در نیروهاست و وظیفه ما شناسایی عواملی است که می‌تواند خللی به‌سلامت و اقتدار این نیروها وارد کند. پیش از هر چیز به دنبال پیشگیری از مسائل و مشکلات و وقوع جرم در این نیروها هستیم، در اجرای بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی این پیشگیری دنبال می‌شود و در این راستا کلاس‌های مختلفی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور تصریح کرد: کمترین میزان وقوع جرایم در بین نیروهای مسلح کشور و به نسبت، در استان مرکزی مشاهده می‌شود و این مهم نشانگر اهتمام فرماندهان و مسئولین در سازمان قضائی و عقیدتی و سیاسی‌ها و نظارت‌های آن‌هاست و سلامت نیروهای مسلح نتیجه این اقدامات است.

وی ادامه داد: اگر همین حداقل‌ها وجود داشته باشد و نیروها مرتکب جرمی شوند، در این زمان، رسالت دوم اجرایی می‌شود و بااقتدار و محکم با فرد مجرم در نیروی مسلح برخورد قاطع می‌شود، چراکه اگر نیروی مسلح از معیار منحرف‌شده و مرتکب جرم شوند نتایج زیان‌بار آن جرم به‌مراتب بیشتر و بالاتر از جرم افراد عادی است.

به گزارش ایمنا، سازمان قضائی نیروهای مسلح بخشی از قوه قضائیه در کشور و تنها مرجع قضائی اختصاصی پیش‌بینی‌شده در قانون اساسی کشور است که از دادسراها و دادگاه‌های نظامی تشکیل شده است.

منبع: imna-577633

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱، شماره ؛ 15 تیر 1401
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱۵تیر ۱۴۰۱
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین