اسلحه و زبان ۲ ابزار دشمنان در نبرد با جبهه حق است

نائین_امام جمعه شهرستان نائین گفت: اسلحه و زبان همواره دو ابزار دشمن در نبرد با جبهه حق در طول تاریخ بوده است و جبهه حق نیز باید به وسیله همین دو ابزار به مقابله با دشمن بپردازد.

اسلحه و زبان ۲ ابزار دشمنان در نبرد با جبهه حق است

حجت الاسلام محمد مطهرخو در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: از ایام الله دهه فجر تا ۲۲ بهمن، روز حماسه بزرگ ملت ایران، در هر ماه بهمن به بازخوانی این حوادث پرداخته می‌شود اما با پیچیده شدن جبهه نبرد حق علیه باطل و آغاز دوره جنگ ترکیبی، ماه دی نیز به ماه بهمن اضافه شده است.

وی افزود: ماه بهمن، دوره معرفت یابی انقلابی و ماه دی، دوره بصیرت یابی انقلابی است. به تعبیری می‌توان کارنمای رهبری امام خمینی ره در پیروزی انقلاب اسلامی را بهمن ماه و کارنمای رهبری امام خامنه ای را دی ماه معرفی کرد.

امام جمعه شهرستان نائین تاکید کرد: تقارن حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت با ۱۲ دی ماه، ارتحال عمار انقلاب و ۱۳ دی ماه، شهادت مالک اشتر انقلاب، یادآور این نکته است که همواره جبهه باطل بوسیله دو ابزار اسلحه و زبان به نبرد با جبهه حق برمی‌خیزد. جبهه حق نیز باید به وسیله همین دو ابزار به مقابله با دشمن بپردازد. تقویت و به روز بودن سلاح و اقدام جدی در عرصه جهاد تبیین در نبرد با باطل، ضروری و لازم است. امیرالمؤمنین علیه السلام در جنگ صفین از دو سلاح مالک اشتر و عمار یاسر استفاده کردند.

وی ضمن اشاره به مختصات زمانی حال کشور که از جهاتی، مؤلفه‌های صدر اسلام را دارد، تاکید کرد: مطالعه تاریخ و کتب تاریخ، تاکید و توصیه رهبر معظم انقلاب و شهید حاج قاسم سلیمانی است؛ شهید سلیمانی عزیز، سفارش کرده است که کتاب « مقتل الغارات » مطالعه شود. این کتاب، خصوصیات زمان امیرالمؤمنین علیه السلام و غارت‌های بنی‌امیه در زمان ایشان را بیان می‌کند؛ تطبیق آن زمان و زمان حال، موجب افزایش بصیرت می‌شود.

وی ادامه داد: در تاریخ صدر اسلام به ویژه در زمان امیرالمؤمنین (ع)، فتنه‌ها و آشوب‌ها با تمام گستردگی تاریخی، به یکدیگر شبیه هستند. نخست، کشته سازی و خون خواهی است. معاویه، خود اسباب کشته شدن عثمان را فراهم کرد و خود به خونخواهی از عثمان در مقابل امیرالمؤمنین علیه السلام قیام کرد.

گسترش دروغ در ظاهر حقیقت

مطهرخو افزود: وقایع اخیر کشور و اتفاقات همانند آن در دهه‌های قبل، موارد مشابه تاریخی است. دشمن دروغ را در ظاهر حقیقت گسترش می‌دهد و برای بقای خود، دست به کشته سازی می‌زنند و حتی انسان‌هایی که ربطی به قضایا نداشتند را، پیراهن عثمان می‌کنند.

وی به دومین ابزار دشمن در نبرد با جبهه حق اشاره و خاطرنشان کرد: دوم، استفاده ابزاری از زنان است. در جنگ احد، دشمن تعدادی از زنان و دختران را به جهت تقویت افراد سپاه خویش، میان آنها فرستادند. در نا آرامی‌های اخیر مشاهده کردیم که زنان را وارد معرکه و از احساسات زنانه استفاده کردند و نه تنها آنان را به کف خیابان کشاندند، بلکه مرزهای حیا و اخلاق را درنوردیدند و اقدام به حرکت‌هایی مانند کشف حجاب و آغوش رایگان کردند. تلاش آنها، نهایت بهره کشی از زنان بود. تاریخ تکرار می‌شود.

مطهرخو ادامه داد: سوم، خشونت و ارعاب است. در واقعه کربلا و در زمان بنی‌امیه، این خشونت و ارعاب وجود داشت. در اغتشاشات اخیر، با شکنجه دادن شهدای مدافع امنیت و پخش تصاویر آن و حادثه تروریستی شاهچراغ ، سعی در ترساندن مردم و ایجاد نا امنی در کشور کردند.

جنجال و هیاهو ابزار دشمن برای نبرد با حقیقت

امام جمعه شهرستان نائین چهارمین ابزار دشمن را، جنجال و هیاهو کردن عنوان و تصریح کرد: به فرموده خداوند در قرآن کریم، یکی از روش‌های کفار برای نرسیدن صدای حق به گوش مردم، هیاهو کردن است. زمانی که پیامبر اکرم ( ص) قرآن می‌خواندند، شروع به هیاهو می‌کردند تا صدای قرآن توسط مردم شونده نشود. در قضیه هدایت سیدالشهدا ( ع) در کربلا نیز این چنین رفتاری از کفار سر زد. در اغتشاشات اخیر، به وسیله ظرفیت رسانه‌ها، با کتمان حقایق، وارونه نمایی و پمپاژ بی وقفه اطلاعات، مانع شنیدن صدای حق توسط مردم شدند.

مطهرخو افزود: روز نهم دیماه امسال که مقارن شد با ایام فاطمیه و حضور سبز کاروان شهدا در این شهرستان، با امید به وعده‌های نصرت الهی، با حاج قاسم سلیمانی، سید الشهدای جبهه مقاومت و سایر شهدای گرانقدر عهد و پیمان می‌بندیم که در تله و تور دشمن گرفتار و متوقف نشویم و با تن دادن احمقانه به ترفندهایی مثل حکمیت معاویه‌ها و عمروعاص ها ، عمارهای خویش را به کشتن ندهیم و مالک اشترها را از میدان فتح باز نگردانیم و ولی الهی خود را، غریب و مستاصل نکنیم.

پویش خواندن وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی

مطهرخو با اشاره به اینکه وظیفه ماست تا در این دهه بصیرت و دهه مقاومت، کاری انجام دهیم، گفت: یکی از کارهایی که از دست ما برمی آید، پویش خواندن وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی است. همه باید آن را مطالعه کنیم و فرازهایی از آن را در فضای مجازی، مدارس و نقاط مختلف نصب کنیم و به آن بیاندیشیم.

منبع: mehrnews-5671716

ارسال نظر

اخرین اخبار
پربیننده‌ترین اخبار